-
V tomto čísle jsou z českých titulů podchycena např. témata: Národní programy reforem členských států EU, porušování komunitárního práva v EU, investiční pobídky v ČR od roku 2007, dopad nové DPH na ceny nemovitostí v ČR, finanční stabilita České republiky, ekologická daňová reforma a daň z nemovitostí jako nástroj bytové politiky (historické zkušenosti).
-
Ze zahraničních zdrojů pak upozorňujeme např. na články vztahující se k efektivnosti nákladů v bankovním sektoru a roli zahraničních účastí v reformních zemích, k vzájemnému vztahu mezi množstvím peněz v oběhu a vývojem na trhu nemovitostí v eurozóně a v USA, k problematice zadlužení soukromých domácností v Rakousku, k situaci na úvěrových trzích ve světě, k fungování Sarbanesova-Oxleyova zákona v USA, k provozování a zdanění sázek on-line v Dánsku a ke koordinaci daňových politik v EU. Německa se týkají stati k vývoji komunálních rozpočtů od roku 2000 a k dani dědické a darovací.
-
V další části Informací Vám nabízíme překlady z německého tisku: Unie CDU/CSU chce proti vysokým státním dluhům zavést systém včasného varování (diskuse o možnosti regulovat zadlužení Německa), Steinbrück prověří působení subvencí (efektivnost subvencí), Itálie musí zůstat po škole (italská rozpočtová politika). Těžká váha s malou mocí (nestandardní pohled na EU) je název překladu příspěvku z anglického tisku.