CZ EN

Special Data Dissemination Standard Plus (SDDS Plus)

Standard distribuce speciálních dat ve své rozšířené podobě, obecně známý spíše pod anglickým označením “Special Data Dissemination Standard Plus” (SDDS Plus), byl představen v roce 2012 jako nástroj k posílení a doplnění předchozích iniciativ Mezinárodního měnového fondu v oblasti datových zdrojů. Tento standard staví na svém předchůdci, standardu nižší úrovně SDDS, a jeho účelem je napomáhat členským státům s uveřejňováním komplexních, včasných, dostupných a spolehlivých ekonomických a finančních dat.

Informace uvedené na této stránce odpovídají požadavkům, které jsou popsány na internetové stránce Standardů distribuce dat (Dissemination Standards Bulletin Board - DSBB) Mezinárodního měnového fondu. Další vysvětlení (v angličtině) týkající se této stránky a rozšířeného Standardu distribuce speciálních dat (SDDS Plus), k jehož dodržování se Česká republika zavázala, je možné získat na internetových stránkách DSBB.

Následující ukazatele představují fiskální údaje za Českou republiku, publikované v rámci SDDS Plus a schválené Mezinárodním měnovým fondem. Pro každou předepsanou datovou kategorii je dostupný soubor ve formátu xlsx, otevřený formát SDMX vhodný pro strojové zpracování a odpovídající popisy (metadata) ve formátu pdf. 

Konkrétní termíny zveřejňování jednotlivých předepsaných datových kategorií v průběhu roku jsou obsahem Publikační kalendář SDDS Plus ( 683,51 kB)

Datová kategorie Data (Excel) Data (SDMX) Metadata
Fiskální data za Českou republiku
Finanční statistika sektoru vládních institucí (GGO)
Hrubý dluh sektoru vládních institucí (GGD)
Finanční statistika ústředních vládních institucí (CGO)1
Dluh ústředních vládních institucí (CGD)1,2

1 Ústřední vládní instituce v neúplném pokrytí (pouze státní rozpočet, resp. státní dluh).
2 Ministerstvo financí ČR publikuje detailnější údaje o stavu a vývoji státního dluhu v tabulkách:

  • Státní dluh podle typu instrumentu,
  • Státní dluh podle splatnosti,
  • Státní dluh podle typu držitele,
  • Státní záruky,
  • Vývoj státního dluhu.

Dokumenty ke stažení

Zobrazit formulář

Kontaktní formulář

Toto pole nevyplňujte!!!

Tato stránka je chráněna systémem reCAPTCHA a platí tyto zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.