CZ EN

Ochrana oznamovatelů

Ochrana oznamovatelů - Vnitřní oznamovací systém MF

Oznámení dle zákona č. 171/2023 Sb., o ochraně oznamovatelů

Příslušné osoby přijímají a vyřizují výhradně oznámení, které podal státní zaměstnanec nebo jiný zaměstnanec Ministerstva financí nebo osoba vykonávající v Ministerstvu financí dobrovolnickou činnost, odbornou praxi nebo stáž.

Oznámení lze podat také prostřednictvím externího oznamovacího systému, který provozuje Ministerstvo spravedlnosti, na adrese https://oznamovatel.justice.cz/.

Oznámení musí obsahovat údaje umožňující určit totožnost oznamovatele. Anonymní oznámení nejsou vyřizována.

Funkci příslušné osoby zastávají:

  • Mgr. Bc. Iva Jirmanová
  • JUDr. Lenka Hubková

Oznámení Ministerstvu financí lze učinit:

  • v listinné podobě zasláním na adresu sídla Ministerstva financí s označením „Neotvírat - pouze k rukám příslušné osoby“ nebo vhozením do schránky umístěné v budově B Ministerstva financí na adrese Letenská 15, 118 01 Praha 1,
  • elektronicky do zřízené schránky pro elektronickou poštu na adresu vos@mfcr.cz,
  • ústně před příslušnou osobou, která o takovém oznámení vyhotoví protokol, 
  • ústně prostřednictvím telefonního rozhovoru s příslušnou osobou se zvukovým záznamem, pokud oznamovatel vysloví s jeho pořízením souhlas.

Číslo tel. linky: + 420 257 042 913 nebo + 420 257 042 154; telefonní linka je v provozu v pracovní dny v pondělí až čtvrtek od 9:00 do 15:00 a v pátek od 9:00 do 13:00. 
 

Vyplnit žádost

Kontaktní formulář

Toto pole nevyplňujte!!!

Tato stránka je chráněna systémem reCAPTCHA a platí tyto zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.