CZ EN

Základní informace

Pro zlepšení informovanosti české veřejnosti a v souladu s Národním plánem zavedení eura v České republice byly spuštěny internetové stránky https://www.zavedenieura.cz/ . Za obsahovou náplň stránek odpovídá Organizační výbor Národní koordinační skupiny.

Stránky poskytují základní informace o euru a eurozóně (stručná historie měnové integrace, informace o eurových bankovkách a mincích, aj.). Samostatná část je věnována dopadům zavedení eura na českou ekonomiku (přínosy společné měny pro spotřebitele a podnikatele, plnění maastrichtských konvergenčních kritérií, přijatý scénář jednorázového zavedení eura, institucionální zajištění, aj.).

V sekci Dokumenty lze nalézt odborné informace určené konkrétním subjektům. Zde budou zveřejněny právní předpisy související se zavedením eura, vládní dokumenty a průběžně zpracovávané metodické texty (metodika zaokrouhlování a zarovnávání finančních částek, doporučení pro podnikatele, nástroje ochrany spotřebitele před neodůvodněným zvyšováním cen, a další).

Veškeré odkazy vedou na externí web.

Logo internetových stránek - Zavedenieura.cz

Euro

Euro a Česká republika

Národní koordinační skupina

Dokumenty

Konference a semináře

Užitečné odkazy

Výkladový slovníček

Nejčastější otázky

Zobrazit formulář

Kontaktní formulář

Toto pole nevyplňujte!!!

Tato stránka je chráněna systémem reCAPTCHA a platí tyto zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.