CZ EN

Zahájení meziresortního připomínkového řízení a veřejná konzultace k návrhu nařízení vlády, kterým se mění nařízení vlády č. 243/2013 Sb., o investování investičních fondů a o technikách k jejich obhospodařování, ve znění pozdějších předpisů

Ministerstvo financí předložilo dne 30. července 2021 do meziresortního připomínkového řízení návrh nařízení vlády, kterým se mění nařízení vlády č. 243/2013 Sb., o investování investičních fondů a o technikách k jejich obhospodařování, ve znění pozdějších předpisů.

Návrh nařízení vlády je předkládán zejména v souvislosti s potřebou reagovat na změnu navrhovanou v § 633 zákona č. 240/2013 Sb., o investičních společnostech a investičních fondech ve sněmovním tisku 993 (návrh zákona, kterým se mění některé zákony v souvislosti s rozvojem kapitálového trhu), kdy zákon nově stanovuje, že pojmem „majetek“ se rozumí „aktiva“. Dále se navrhuje provést některé změny vzešlé z veřejné konzultace z ledna 2021. Například se v § 70 odst. 4 navrhuje snížení likviditní rezervy u fondu nemovitostí z 20 % na 10 % a umožňuje se tuto likviditní rezervu držet i v likvidních investičních cenných papírech podle § 3.

Odborné veřejnosti se pro informaci předkládají příslušné materiály ve verzi předložené do vnějšího připomínkového řízení. Případná vyjádření k návrhu nařízení vlády lze zaslat do 27. srpna 2021 na elektronickou adresu ales.kralik(zavináč)mfcr.cz.

Dokumenty ke stažení

Dokumenty ke stažení

Zobrazit formulář

Kontaktní formulář