CZ EN

Na schůzi PSP ČR zařazen návrh zákona, kterým se mění zákon č. 256/2004 Sb., o podnikání na kapitálovém trhu

Návrh zákona, kterým se mění zákon č. 256/2004 Sb., o podnikání na kapitálovém trhu, ve znění pozdějších předpisů a další související zákony, byl dne 21. srpna 2015 předložen Poslanecké sněmovně Parlamentu České republiky a je evidován jako sněmovní tisk 571. Dne 3. září 2015 bylo projednávání návrh zákona doporučeno a navrženo jako bod 41. na pořad 31. schůze Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky, která bude probíhat od 15. září 2015. Text návrhu zákona, včetně důvodové zprávy a vyznačení navrhovaných změn, je možné na webových stránkách Sněmovny (viz odkaz výše), tento se však shoduje s textem, který byl na tomto webu publikován 19. srpna 2015.

Hlavním cílem návrhu je dosažení souladu právních předpisů ČR a EU, implementace evropských předpisů do českého právního řádu, dosažení proporcionality mezi právy a povinnostmi akcionářů ve vztahu k emitentovi a harmonizace právní úpravy správních poplatků v zákoně č. 634/2004 Sb., o správních poplatcích, ve znění pozdějších předpisů.

Novela zákona přispěje k vyšší atraktivitě fondového podnikání a českého kapitálového trhu a zajistí jeho lepší fungování při současném zvýšení ochrany spotřebitele. Návrh zákona obsahuje převážně změny, jimiž se sleduje implementace evropských právních předpisů, konkrétně revidované transparenční směrnice, směrnice Omnibus II, nařízení o centrálních depozitářích cenných papírů a směrnice UCITS V, reviduje a precizuje výkladové nejasnosti ohledně některých stávajících transpozičních ustanovení.

 

Vyplnit žádost

Kontaktní formulář

Toto pole nevyplňujte!!!

Tato stránka je chráněna systémem reCAPTCHA a platí tyto zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.