CZ EN

Návrh zákona implementující předpisy Evropské unie související s unií kapitálových trhů předložen Poslanecké sněmovně

Dne 13. prosince 2021 vláda České republiky projednala a schválila „Návrh zákona, kterým se mění některé zákony v oblasti finančního trhu zejména v souvislosti s implementací předpisů Evropské unie týkajících se unie kapitálových trhů“. Vládní návrh zákona byl posléze předložen k projednání Poslanecké sněmovně a je evidován jako sněmovní tisk 95.

Návrh zákona je předkládán zejména v souvislosti s potřebou implementace evropských předpisů, které souvisejí s projektem Evropské unie s názvem unie kapitálových trhů, jehož cílem je integrovat kapitálové trhy členských států Evropské unie.

Mezi nejvýznamnější změny patří revize kapitálových požadavků na obchodníky s cennými papíry, harmonizace právní úpravy krytých dluhopisů, právní úprava přeshraničního nabízení investičních fondů, implementace právní úpravy transparentnosti v oblasti udržitelného financování nebo harmonizace přeshraničního poskytování služeb skupinového financování (tzv. crowdfunding).

Veřejnosti je předkládán vládní návrh zákona a doprovodné dokumenty v podobě odeslané do Poslanecké sněmovny.

Dokumenty ke stažení

Dokumenty ke stažení

Vyplnit žádost

Kontaktní formulář

Toto pole nevyplňujte!!!

Tato stránka je chráněna systémem reCAPTCHA a platí tyto zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.