CZ EN

Setkání zástupců České republiky a Rakouské republiky k tématu systému řízení a kontroly veřejných financí

Ve dnech 26. a 27. dubna 2022 se uskutečnila setkání zástupců Centrální harmonizační jednotky Ministerstva financí se zástupci Spolkového Ministerstva financí Rakouské republiky, Rakouského spolkového účetního dvora a Spolkového Ministerstva zemědělství, regionů a turismu Rakouské republiky.

Účelem těchto setkání byl sběr příkladů dobré praxe a diskuse nad klady a zápory systému řízení a kontroly veřejných financí v Rakouské republice. Hlavními tématy těchto jednání bylo především fungování interního auditu na úrovni federálních ministerstev, zvyšování kvality činnosti a výstupů interního auditu, praktické zkušenosti z výkonu externího auditu a systém kontroly dotací.

Získané poznatky budou použity jako vstupy do analýzy rakouského systému finančního řízení ve veřejné správě. Tato analýza bude následně v souladu s cíli projektu Posílení řízení a kontroly veřejných financí použita jako jeden z podkladů při přípravě návrhu věcného záměru zákona o řízení a kontrole veřejných financí.

 

Vyplnit žádost

Kontaktní formulář

Toto pole nevyplňujte!!!

Tato stránka je chráněna systémem reCAPTCHA a platí tyto zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.