CZ EN

Ministerstvo financí varuje před podvodnými telefonáty a SMS

Upozorňujeme občany na podvodné telefonáty a SMS. Aktuálně evidujeme hned několik typů.

Telefonáty a SMS jsou údajně od finančních úřadů a v prvním případě nabízejí možnost vrácení přeplatku na dani. V SMS jsou odkazy na podvodný web mfcr-cz.eu či adissprmfcr-cz.eu, které s Ministerstvem financí a Finanční správou nemají nic společného. Internetová stránka předstírá, že se jedná o Online finanční úřad v rámci portálu MOJE Daně. Skutečné adresy portálu MOJE daně však jsou mojedane.cz a adisspr.mfcr.cz

V dalším případě zprávy upozorňují na dluh pohledávky, přičemž obsahují aktivní odkaz a je v nich uvedena zkratka MFCRCZ či MFSRCZ. Ani tyto SMS však nemají s Ministerstvem financí nic společného.

V rámci posledního známého typu podvodu údajné finanční úřady telefonicky informují o nedoplatku a obstavení bankovního účtu.

Doporučujeme Vám tedy ignorovat obdobné případy a dbát zvýšené opatrnosti. V případě potřeby se můžete obrátit přímo na místně příslušné finanční úřady.

Vyplnit žádost

Kontaktní formulář

Toto pole nevyplňujte!!!

Tato stránka je chráněna systémem reCAPTCHA a platí tyto zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.