CZ EN

Poslanecká sněmovna schválila sociální kompenzace

Poslanecká sněmovna dnes rozhodla o udělení jednorázových sociálních dávek. Od 1. května letošního roku tak dojde ke zvýšení rodičovského příspěvku o 1 000 Kč měsíčně. K 1. červnu bude vyplacen jednorázový dětský přídavek 2 000 Kč na každé dítě rodinám, které splňují nárok na vyplácení přídavků na děti. Ke stejnému datu bude vyplacen jednorázový mimořádný důchod ve výši 1 000 Kč každému důchodci (včetně důchodů vdovských, sirotčích a invalidních). Druhý zákon o DPH, v jehož rámci jsou sociální kompenzace zapracovány, musí ještě schválit Senát a podepsat prezident.

Ministr financí Bohuslav Sobotka po schválení zákona oznámil, že vláda počátkem léta letošního roku předloží poslanecké sněmovně další zákony, které umožní daňové úlevy v podobě společného zdanění rodin s dětmi, daňových bonusů a snížení daní u pracujících rodin s dětmi. Zároveň tyto normy umožní i zrychlení odpisů u firem. Tento poslední krok spolu s dalšími daňovými úlevami umožní snížení efektivního zdanění z příjmů právnických osob v roce 2006 na úroveň Slovenska.

Vyplnit žádost

Kontaktní formulář

Toto pole nevyplňujte!!!

Tato stránka je chráněna systémem reCAPTCHA a platí tyto zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.