CZ EN

Ministr financí odmítá vyjádření ministra L. Zaorálka: Finanční správa postupuje nezávisle

Ministerstvo financí se znovu ohrazuje proti snaze reportérů Seznam Zpráv S.S. a J.K. o diskreditaci postupů rezortu v rámci série "reportáží" zaměřených na problematiku zajišťovacích příkazů a souvisejícímu vyjádření ministra zahraničí Lubomíra Zaorálka, který se na uvedené reportáže odkazuje.

Jak již Finanční správa v pondělí 16. října uvedla na pravou míru, pro svůj postup v případě firmy KM Plus měla prokazatelné důvody, jak ostatně potvrdily i dva rozsudky krajského soudu, dle kterých byla zjištění Finanční správy v této záležitosti opodstatněná. Patrně s ohledem na tuto skutečnost se v další reportáži místo objektivně vyvratitelných dezinformací objevily již zcela čiré a záměrně neurčité nepravdy.

Ministerstvo financí je podle kompetenčního zákona nadřazeno Generálnímu finančnímu ředitelství, které metodicky vede, přičemž do konkrétních kauz nezasahuje a z jejich průběhu ani nemá žádné informace. Tvrzení, že Ministerstvo financí nezákonným způsobem zasahuje do činnosti Finanční správy v konkrétních kauzách, se nezakládá na pravdě. Ze všech porad vedení Ministerstva financí i sekce Daně a cla jsou vždy pořizovány zápisy, z nichž vyplývá, že k žádnému takovému jednání nikdy nedošlo.

„Vyzývám důrazně pana ministra Zaorálka, aby s podobně závažnými obviněními nevystupoval na tiskové konferenci, ale, disponuje-li konkrétními důkazy, aby splnil svou občanskou povinnost a neprodleně informoval příslušné orgány činné v trestním řízení,“ prohlásil ministr financí Ivan Pilný.

„Jak pan Zaorálek nepochybně ví, odvolání generálního ředitele Finanční správy či náměstka ministra financí je plně v režimu služebního zákona. Jedná se o sdílenou kompetenci státního tajemníka a ministra financí, které se striktně řídí režimem zákona o státní službě. Vzhledem k tomu, že současná vláda je plně funkční, nebudu na rozdíl od pana ministra Zaorálka předkládat žádné podobně unáhlené návrhy na odvolání," doplnil ministr financí.

Vyplnit žádost

Kontaktní formulář

Toto pole nevyplňujte!!!

Tato stránka je chráněna systémem reCAPTCHA a platí tyto zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.