CZ EN

Z Norských fondů šlo na podporu veřejného zdraví půl miliardy korun

Dnes se v pražském Klášteře minoritů sv. Jakuba uskutečnila Závěrečná konference Programu CZ11 – Iniciativy v oblasti veřejného zdraví (Programu) podporovaného z Norských fondů 2019 - 2014, na které zástupci Ministerstva financí, Velvyslanectví Norského království v Praze a Norského institutu veřejného zdraví shrnuli dosavadní výsledky Programu.

Program, jehož hlavním cílem bylo zlepšit zdravotní péči v oborech, kterým nebyla věnována dostatečná pozornost nebo které měly problémy s nalezením finanční podpory, podpořil v letech 2009 - 2014 více než 100 projektů v oblastech péče o duševní zdraví a péče o děti včetně projektů bilaterální spolupráce. Výzva na předkládání projektů na podporu bilaterální spolupráce je otevřena do 31. července 2017.

Z Norských fondů šlo na podporu veřejného zdraví v České republice přibližně půl miliardy korun. Tyto finanční prostředky byly poskytnuty velkým nemocnicím a léčebnám, kterým umožnily zavést ucelený způsob léčby o duševně nemocné pacienty a připravit je na návrat do běžného života. Podpořeny byly také neziskové organizace, které poskytují návaznou péči a snižují negativní vnímání lidí s duševním onemocněním. V oblasti péče o děti byly podpořeny projekty, které se soustředily na předcházení úrazů u malých dětí, prevenci následků onemocnění, a také na péči o děti se vzácnými chorobami.

Konference, kterou pořádalo Ministerstvo financí – Zprostředkovatel Programu ve spolupráci s Partnerem Programu Ministerstvem zdravotnictví, se zúčastnili také příjemci a norští partneři vybraných projektů. Byly zde prezentovány vybrané úspěšné projekty z obou podporovaných oblastí, samostatný blok v rámci konference byl věnován projektům realizovaným ve spolupráci s norskými partnery.

Více informací o Programu CZ11 a Norských fondech: www.norwaygrants.cz

Vyplnit žádost

Kontaktní formulář

Toto pole nevyplňujte!!!

Tato stránka je chráněna systémem reCAPTCHA a platí tyto zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.