CZ EN

MF potřetí v historii otevřelo své brány veřejnosti

Teprve potřetí v historii se v sobotu 28. září 2019 při příležitosti Dne české státnosti konal Den otevřených dveří Ministerstva financí.

Komentovanou prohlídku labyrintem chodeb bývalého kláštera bosých karmelitánek, svérázně stavebně propojených s moderní prvorepublikovou budovou Ministerstva financí, absolvovalo asi 1300 návštěvníků. Další stovky lidí se zúčastnily doprovodného programu ve Vojanových sadech.

Bohatý doprovodný program zahrnoval v průběhu celého dne prohlídku historických bankovek a dluhopisů ze Státní tiskárny cenin, návštěvu zasedací místnosti, kde probíhají tiskové konference a porady vedení ministerstva, interaktivní prohlídku agendy Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových nebo ukázku vybavení, služebních psů a činnosti Celní správy. Finanční správa zastoupená generální ředitelkou Tatjanou Richterovou zase představila svůj aktuální projekt Daně a cla do škol, on-line finanční úřad známý jako projekt Moje daně a také elektronický dražební systém APED.

„Chtěla bych poděkovat všem zaměstnancům, kteří se na organizaci akce podíleli. Z ohlasů návštěvníků mám velkou radost. Snad se nám podařilo zase trochu přiblížit státní správu veřejnosti a zároveň všem fanouškům architektury ukázat zajímavé a nevšední prostory, ze kterých se již skoro 100 let řídí české finance,“ řekla ministryně financí Alena Schillerová.

Zobrazit formulář

Kontaktní formulář