CZ EN

Ministerstvo financí odeslalo omluvu Terezii Kaslové

V pátek dne 5. listopadu 2021 odeslalo Ministerstvo financí paní Terezii Kaslové omluvu za žalované výroky prezidenta republiky. Na základě I. výroku rozsudku Městského soud v Praze dne 2. 7. 2020, je Česká republika - Ministerstvo financí povinna omluvit se žalobci písemně prostřednictvím doporučeného dopisu, a to ve znění výslovně uloženém v příslušném rozsudku. Tuto omluvu v souladu s výrokem III. citovaného rozsudku zveřejňujeme také zde.

Vážená paní Kaslová,

Dne 27. ledna 2015 uvedl prezident České republiky pan Ing. Miloš Zeman v projevu předneseném u příležitosti 70. výročí osvobození Osvětimi tento výrok: „Jeden z největších českých novinářů Ferdinand Peroutka uveřejnil v prestižním časopise Přítomnost článek s titulkem „Hitler je gentleman“.

Dále na tiskové konferenci dne 4. února 2015 prezident České republiky pan Ing. Miloš Zeman uvedl: „Na vlastní oči jsem viděl článek Ferdinanda Peroutky, kde bylo napsáno „Hitler je přece gentleman“. Ferdinand Peroutka není autorem článku pod názvem „Hitler je gentleman“, případně článku pod názvem „Hitler je přece gentleman“.

Česká republika se za tyto dehonestující výroky omlouvá.

S úctou

JUDr. Alena Schillerová, Ph.D.
místopředsedkyně vlády a ministryně financí

Vyplnit žádost

Kontaktní formulář

Toto pole nevyplňujte!!!

Tato stránka je chráněna systémem reCAPTCHA a platí tyto zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.