CZ EN

Motivový obrázek

Ajay Banga zvolen s podporou České republiky 14. prezidentem Světové banky

Výkonní ředitelé Světové banky zvolili Ajaye Bangu prezidentem Světové banky na pětileté funkční období začínající 2. června 2023.

Americký prezident Joe Biden informoval 23. února o nominaci Ajay Bangy na funkci prezidenta Světové banky poté, co David Malpass oznámil svoji rezignaci k 30. červnu 2023. ČR jeho kandidaturu podpořila, neboť disponuje veškerými předpoklady pro úspěšné vedení této významné mezinárodní finanční instituce.

Ajay Banga je americký obchodní manažer narozený v Indii. V minulosti působil jako výkonný předseda Mastercard, aktuálně vykonává funkci místopředsedy General Atlantic. V průběhu své kariéry Ajay Banga získal zkušenosti v oblasti bankovnictví, finančních služeb a inovací v mezinárodním prostředí. V roce 2020 byl zvolen předsedou Mezinárodní hospodářské komory (ICC), jeho angažmá ve veřejném sektoru zahrnovalo oblast obchodní politiky a spolupráce mj. se středoamerickými státy a dalšími regiony.

Zobrazit formulář

Kontaktní formulář

Toto pole nevyplňujte!!!

Tato stránka je chráněna systémem reCAPTCHA a platí tyto zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.