CZ EN

Likvidace povodňových škod

"Vytopené obce dostaly konečně dotace"
Právo | 16.10.2013 | Rubrika: Severovýchodní Čechy | Strana: 10 | Autor: Vladislav Prouza

"Obce v Krkonoších zasažené začátkem letošního června katastrofální povodní dostaly dlouho očekávanou dotaci od ministerstva financí. Peníze přišly doslova v hodině dvanácté, kdy na opravu čekající komunikace může každou chvíli sevřít zima."

Reakce MF:

Poskytovatelem dotací na obnovu území postiženého povodněmi není v případě dopravní infrastruktury Ministerstvo financí, ale Ministerstvo dopravy. To také určuje veškeré podmínky čerpání dotací. Příslušné prostředky jsou bez problému převoditelné i do příštího roku, pokud žadatel poskytovatele dotace (MD) v termínu požádá o změnu Rozhodnutí o poskytnutí dotace.

První fáze pomoci územím postiženým červnovou povodní – okamžitá pomoc – byla v gesci Ministerstva financí a proběhla bez problémů. Obnovu území pak mají v gesci jednotlivá ministerstva, zejména Ministerstvo pro místní rozvoj, Ministerstvo dopravy, Ministerstvo životního prostředí a Ministerstvo zemědělství. Pro ministra financí Jana Fischera byla pomoc obětem a obnova území zasažených povodněmi jednou z priorit při nástupu do úřadu. Podařilo se též uspět s žádostí o příspěvek z Fondu Solidarity EU na odstraňování povodňových škod, kdy bude České republice poskytnuto cca 411 mil. Kč na odstranění povodňových škod na veřejném majetku.

Zobrazit formulář

Kontaktní formulář