CZ EN

Reakce MF a ÚZSVM k memorandu o využití bývalé věznice v Uherském Hradišti

Starosta Uherského Hradiště Stanislav Blaha tento týden v médiích vyjádřil své obavy, že nedostane od státu peníze na opravu bývalé věznice, které mu během květnové návštěvy přislíbil ministr financí. Ministerstvo financí a Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových proto reagují na jeho prohlášení a uvádí věci na pravou míru.

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) připravil první verzi memoranda o využití bývalé věznice v Uherském Hradišti již na začátku června letošního roku, tedy v souladu se závěry jednání, které se v Uherském Hradišti konalo dne 27. 5. 2016. ÚZSVM během krátké doby řádně vypořádal veškeré připomínky všech zainteresovaných stran, tedy Uherského Hradiště, Okresního soudu, Ministerstva financí, Ministerstva kultury i Zlínského kraje, a finální verzi memoranda rozeslal již 23. 6. V současné době se čeká pouze na schválení městské rady a zastupitelstva Uherského Hradiště, jejichž schůze jsou naplánovány na 25. 8., resp. 5. 9.

Až po konečném podpisu memoranda a převedení areálu věznice z okresního soudu na ÚZSVM může ÚZSVM zajistit důkladnou studii využití areálu a vyčíslit jak náklady na vybudování tzv. muzea totality, tak i náklady na optimalizaci rozmístění státních institucí.

Starosta Uherského Hradiště nemůže svalovat vinu za zpoždění celého projektu na někoho jiného ve chvíli, kdy se čeká pouze na schválení právě městem Uherské Hradiště. Namísto psaní článků na svůj blog mohl zajistit hladší průběh vyřízení memoranda. Je zvláštní, že Zlínský kraj zvládl schválit memorandum již na konci června, ale Uherské Hradiště se k projednání dostane až začátkem září. Že by radní a zastupitelé během letních měsíců nepracovali?

Vyplnit žádost

Kontaktní formulář

Toto pole nevyplňujte!!!

Tato stránka je chráněna systémem reCAPTCHA a platí tyto zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.