CZ EN

Regulace hazardu funguje, ilegální úspěšně potíráme

Komentář Aleny Schillerové, ministryně financí
Zdroj: Právo | Datum: 18.5.2018 | Rubrika: Publicistika | Strana: 06

Ohlas na rozhovor

Senátor a podnikatel Ivo Valenta poskytl deníku Právo rozhovor, ve kterém se objevily některé zavádějící a nepřesné informace, které bych ráda uvedla na pravou míru.

Předně musím odmítnout strašení o poklesu příjmů z hazardu o šest miliard. V letošním roce očekáváme daňové inkaso z hazardu okolo 10 miliard, tedy na úrovni roku 2016. V příštích letech mají být příjmy z hazardních her na stejné úrovni.

V loňském roce se vybralo rekordních 12,2 miliardy korun, neboť se meziročně zvýšilo zdanění hazardu a zároveň ještě platila většina povolení na technickou hru, z nichž však velká část v letošním roce končí. Z internetu se podařilo vytlačit většinu nelegální nabídky, takže provozovatelé, kteří podnikají férově, zažili také rekordní rok.

Odmítáme i tvrzení o nárůstu ilegálních heren. Potírání ilegálního hazardu se daří účinněji i díky pravomocem, které v oblasti hazardu získala Celní správa.
Ta od začátku loňského roku provedla 2581 kontrol, při kterých odhalila už 200 nelegálních heren a zabavila 1500 herních zařízení. Úspěšní jsme rovněž i v oblasti internetového hazardu, kde došlo k poklesu ilegálních provozovatelů o 90 procent.

 

Vyplnit žádost

Kontaktní formulář

Toto pole nevyplňujte!!!

Tato stránka je chráněna systémem reCAPTCHA a platí tyto zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.