CZ EN

odbor 39 - Správní činnosti

Odbor vykonává působnost ministerstva jako správního orgánu prvního stupně v oblasti daní, cel, poplatků a jiných obdobných peněžitých plnění, pokud tuto působnost nevykonává jiný útvar.

Odbor vykonává působnost ministerstva jako správního orgánu prvního stupně v oblasti daní, cel, poplatků a jiných obdobných peněžitých plnění, pokud tuto působnost nevykonává jiný útvar. V oblasti hazardních her projednává přestupky pověřených osob, poskytovatelů připojení k internetu na území ČR a poskytovatelů platebních služeb. Vykonává působnost ministerstva jako správního orgánu nejblíže nadřízeného GFŘ, GŘC a FAÚ, pokud tuto působnost nevykonává jiný útvar. Vykonává působnost ministerstva jako správního orgánu nejblíže nadřízeného jiným orgánům, než jsou orgány finanční správy, celní správy či FAÚ, v oblasti daní, cel, poplatků a jiných obdobných peněžitých plnění, pokud tuto působnost nevykonává jiný útvar. Zpracovává na základě koncepce dalšího vývoje daňové politiky koncepci fiskální politiky státu v oblasti dalšího vývoje místních, správních a soudních poplatků a transformuje ji do místních, správních a soudních poplatků. Pro změny daňové politiky v oblasti místních, správních a soudních poplatků odpovídá za zpracování věcných řešení, včetně hodnocení dopadů regulace a věcných záměrů zákonů. Jedná za ministerstvo v řízeních ve správním soudnictví, která se týkají rozhodnutí vydaných na úrovni odboru Správní činnosti nebo jiných postupů prováděných na úrovni tohoto útvaru.

oddělení 3901 - Správní činnosti v oblasti daní

vedoucí oddělení: Mgr. Petr Burdík
telefon: (+420) 25704 3221
email: Petr.Burdik@mfcr.cz

oddělení 3902 - Správní činnosti v oblasti celnictví

vedoucí oddělení: Ing. Ota Schupke
telefon: (+420) 25704 4030
email: Ota.Schupke@mfcr.cz

oddělení 3903 - Správní činnosti v oblasti poplatků

vedoucí oddělení: JUDr. Zdeňka Jirásková
telefon: (+420) 25704 2632
email: Zdenka.Jiraskova@mfcr.cz

Zobrazit formulář

Kontaktní formulář

Toto pole nevyplňujte!!!

Tato stránka je chráněna systémem reCAPTCHA a platí tyto zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.