Novinky

V médiích

Ministerstvo financí a jeho lidé v médiích. Reakce ministerstva na nepřesnosti.

ilustrace
Kdo
Typ
téma
Období

Celkem 528 stránek pro témata Nepřesnosti

Ilustrační obrázek - Valorizace důchodů

Vydáno

Valorizace důchodů

Aha!, 23.4., str.3, Důchody se příští rok nezvýší, nebude k tomu důvod. Důchodci přijdou příští rok zkrátka, penze se jim zvyšovat nebudou. Počítá s tím návrh státního rozpočtu na rok 2010. Informaci serveru Aktuálně.cz nepopřelo ani ministerstvo financí. „Důvodem je, že ekonomika zpomaluje natolik, že se nenaplní podmínky, kdy je vláda povinna důchody zvýšit,“ zdůvodnil Jakub Haas z ministerstva financí. Mluvčí ministra práce a sociálních věcí v demisi Petra Nečase (ODS) Jiří Sezemský nicméně informaci popřel s tím, že Nečas slíbil za svého nástupce, že v srpnu by měly být zvýšeny důchody, i kdyby valorizace nebyla ze zákona nutná! V současnosti je průměrný starobní důchod v Česku 9985 korun. 

Ilustrační obrázek - Státní pokladna

Vydáno

Státní pokladna

Tyden.cz, 15.4.2009, Martina Macková,: Kalouskovi vtipní úředníci. Vše podstatné začernili. tyden.cz: Proč Kalouskovi úředníci na ministerstvu financí vybrali právě firmu IBM, která vybuduje Státní pokladnu, není možné zkontrolovat. 

Vydáno

Nepřesnosti týkající se vrchního ředitele Tomáše Uvíry

Hospodářské noviny, 15.4.2009, Strany tlačí Fischerovi protřelé šíbry,  Marie Valášková: Tomáš Uvíra na ministerstvo financí nastoupil v době, kdy úřad řídil Vlastimil Tlustý a měl mimo jiné na starosti privatizaci Letiště Praha. O velký obchod se zajímala finanční skupina J&T a právě k té má Uvíra velmi blízko. Kromě toho, že seděl ve firmě Equity Holding s majiteli společnosti J&T Josefem Tkáčem a Ivanem Jakabovičem, tak také kamarádí s jedním z klíčových manažerů finanční skupiny J&T Dušanem Palcrem.

Vydáno

Cena za sanaci starých ekologických zátěží

Ekonom,  16.4.2009, Nejenom popeláři, Alice Olbrichová. Jde o sanaci ekologických zátěží ve firmách privatizovaných v 90. letech. Za likvidaci odpadů v průmyslových areálech se tehdy zaručil stát. Nevypořádané závazky odhadlo ministerstvo financí na 114 miliard korun.; Mluvčí ministerstva Ondřej Jakob uvedl, že stát vítězi uhradí 114 miliard, i kdyby práce stály více.

Vydáno

Odpočet DPH při nákupu osobního automobilu

Hospodářské noviny, 1.4.2009, Jak koupit výhodně auto pro firmu, Vladimír Kaláb. HN: Možnost odpočtu daně z přidané hodnoty ale platí jen pro nové automobily, ne pro ojeté vozy z bazarů. 

Vydáno

Odpuštění záloh

TV NOVA, 31.3., Televizní noviny. Vladimír KEBLŮŠEK, redaktor: Vláda tlačí hlavně na slevu na sociální pojištění, zrychlení odpisů anebo odpouštění záloh na daně z příjmu pro malé podnikatele. ČSSD chce zase zavést šrotovné, milionářskou daň anebo třeba prodloužení vyplácení podpory v nezaměstnanosti. I dohoda o řešení finanční krize prý otevřela dveře k jednání  o nové vládě. Jedinou jistotou jsou zatím předčasné volby. 

Vydáno

Prodej letiště

HN,31.3., Stop prodeji? Hrozí arbitráže, Petr Weikert: Letiště může skončit v rukou Credit Suisse, JPMorgan, Merrill Lynch, Morgan Stanley nebo společnosti Rothschild. Tyto firmy prošly do druhého kola výběrového řízení.

Vydáno

Státní dluh na osobu

»Já těch svých pár set tisíc, které mám v bance, do těch dluhopisů dám. Už proto, abych demonstroval důvěru k těmto cenným papírům.«
Miroslav Kalousek, ministr financí, o tom, že stát si chce kvůli krizi půjčit peníze od občanů formou dluhopisů. (MF Dnes, 16. 3. 2009)

Jen aby si stát půjčené peníze časem jen neodmazal z čtyřsettisícové částky, jíž už každého z nás nedobrovolně zadlužil. 

Vydáno

Dánsko a eurozóna

Respekt.cz, 11.3., Audit Jana Macháčka: A důležitým argumentem se brzy stane to, že zrychleného vstupu do eurozóny se bude dožadovat nejen Polsko a Maďarsko, ale také například Dánsko a Švédsko, tedy státy, které mají nepochybně vysoce solidní renomé (narozdíl od Maďarska).

Vydáno

Daňové přiznání elektronicky

Lidové noviny, 11.03.2009, Autor: et , Rubrika: Více peněz, Strana: 05 : Budete podávat daňové přiznání a nechcete čekat frontu na finančním úřadě?  - Vyplňte přiznání po internetu.

Vsoučasné době mají nejen podnikatelé možnost vyplnit daňové přiznání elektronicky. První, co k tomu budete potřebovat, je takzvaný „kvalifikovaný certifikát“ neboli nástroj pro ověření elektronického podpisu, který odpovídá platným zákonům. S jeho pomocí můžete přes počítačovou síť dokázat, že vy jste právě vy a že se za vás nevydává jiná osoba.

Certifikát můžete získat třemi způsoby - u České pošty (www.postsignum.cz) <http://www.postsignum.cz)>, eIdentity (www.eidentity.cz) <http://www.eidentity.cz)> nebo První certifikační autority (www.ica.cz) <http://www.ica.cz)>. Zájemce musí navštívit internetové stránky některé z těchto akreditovaných společností a tam vyplnit žádost - nejlépe na stejném počítači, na kterém bude elektronický podpis využívat. ...