CZ EN

Setkání zástupců České republiky a Portugalska k tématu systému řízení a kontroly veřejných financí

Ve dnech 30. května až 1. června 2022 se uskutečnila setkání zástupců Centrální harmonizační jednotky Ministerstva financí se zástupci Generálního finančního inspektorátu Portugalské republiky a Účetního dvora Portugalské republiky.

Účelem těchto setkání byl sběr příkladů dobré praxe a diskuse nad klady a zápory systému řízení a kontroly veřejných financí v Portugalské republice. Hlavními tématy byla pravidla interního auditu, vnitřního kontrolního systému a finančních kontrol, a to jak na úrovni státní správy, tak na úrovni územní samosprávy. Podstatným tématem byly pravomoci Účetního dvora, který v Portugalsku zastává funkci nezávislého kontrolního orgánu i funkci jurisdikční.

Získané poznatky budou použity jako vstupy do analýzy portugalského systému finančního řízení ve veřejné správě. Tato analýza bude následně v souladu s cíli projektu Posílení řízení a kontroly veřejných financí použita jako jeden z podkladů při přípravě návrhu věcného záměru zákona o řízení a kontrole veřejných financí.

Vyplnit žádost

Kontaktní formulář

Toto pole nevyplňujte!!!

Tato stránka je chráněna systémem reCAPTCHA a platí tyto zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.