CZ EN

Základní informace

U P O Z O R N Ě N Í - k pokutovým blokům vydávaným Ministerstvem financí dle zákona č. 200/1990 Sb., o přestupcích, ve znění pozdějších předpisů - ukončení platnosti pokutových bloků vydaných do roku 2012 včetně, ke dni 31.12.2012 a zavedení nových vzorů

S účinností k 1.1.2013 byla ukončena platnost všech druhů dosud používaných pokutových bloků vydaných do roku 2012 včetně, tzn. pokutových bloků s označením roku výroby 2012 a pokutových bloků s označením roku výroby z předchozích let. Od 1.1.2013 nejsou tyto pokutové bloky použitelné, neboť pozbyly svoji platnost. Neplatné pokutové bloky byly příslušnými úřady na základě metodického pokynu, který byl za tímto účelem Ministerstvem financí vydán, v průběhu roku 2013 fyzicky zlikvidovány.

Vzhledem k tomu, že nové vzory pokutových bloků vydaných od roku 2013 se od stávajících vzorů pokutových bloků (do roku 2012) podstatně odlišují, vypracovalo Ministerstvo financí ve spolupráci s Ministerstvem vnitra nové vzory pokutových bloků s účinností jejich použití od 1.1.2013 a tato změna byla zahrnuta do celé řady metodických a koncepčních informací uvedených na těchto stránkách.

Dokumenty ke stažení

I. Základní informace - Prezentace k novým pokutovým blokům 

 

II. Doplňující informace - Informační leták

 

Dokumenty ke stažení

Zobrazit formulář

Kontaktní formulář

Toto pole nevyplňujte!!!

Tato stránka je chráněna systémem reCAPTCHA a platí tyto zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.